Haber

Alparslan Kuytul’a ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten hücre cezası: ‘Kurum yetkilisine hakaret etti’

OHAL döneminde KHK ile 2018 yılında kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul, iş adamı Koray Sarısaçlı’yı kaçırıp gözaltına almak ve doktoru tehdit etmek suçlamasıyla tutuklu yargılanıyor. .

Kuytul’un avukatı Bilal İpek, 4 Mayıs’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, müvekkilinin Ağrı’daki Patnos L Tipi Cezaevi’nde 3 gün tek kişilik hücrede tutulduğunu paylaştı.

İpek’in paylaştığı kararda, Kuytul’un eşi Semra Kuytul ile 19 Nisan’da yaptığı telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “diktatör” diyerek hakaret ettiği ileri sürüldü. bu diktatörlük” Bu nedenle Kuytul’a “kurum görevlisine hakaret veya tehdit” suçlamasıyla 3 gün hücre hapsi verildi.

Avukat İpek, “Müvekkilimin konuşmasında Cumhurbaşkanı aleyhine herhangi bir söylem bulunmadığı halde Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddia edildi. Bu nedenle kurum görevlilerine ceza veremeyeceğini anladılar ve bu nedenle kurum görevlilerine ceza verdiler. Öncelikle müvekkilin konuşmasında kesinlikle başkana veya başkasına hakaret yoktur. Ayrıca Cumhurbaşkanı kurum yetkilisi değildir.” dedi.

SEMRA KUYTUL: SABAH KONUŞACAK CEZALILAR

Medyascope’tan Emine Bıçakcı ile KonuşmaSemra Kuytul, bu cezanın kocasını korkutup susturmak için verildiğini söyledi.

Kuytul, “Dün yaptığı konuşmanın sabahı tek kişilik hücre cezası verdiler ki cezaevinin böyle bir yetkisi yok” dedi. ‘Zaten bekarım, hücre ile tecrit edilmiş insan arasındaki fark nedir?’ demesi gereken konuşmayı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu