Haber

Biden aşırı sıcakla mücadele için harekete geçiyor

Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında iklim değişikliğinin ‘varoluşsal bir tehdit’ olduğunu söyledi. “Artık kimsenin iklim değişikliğinin etkisini inkar edebileceğini düşünmüyorum”söz konusu.

Biden, aşırı sıcaklar, kuraklık, fırtınalar ve yangınlar nedeniyle bozulan hava kalitesini örnek göstererek, hava olaylarına bağlı ölümlerin bir numaralı nedeninin sıcaklıklar olduğunu belirtti.

Çalışanları tehlikeli hava koşullarından korumak için Çalışma Bakanlığı’ndan sıcaklıklarla ilgili ‘tehlike uyarısı’ yapmasını istediğini kaydeden Biden, işçilerin tehlikeli koşullardan korunmaması durumunda devreye gireceğini belirtti.

İnşaat ve tarım gibi yüksek riskli bölümlerde de kontrollerin artırılacağını kaydeden Biden, ABD Orman Hizmetleri’nin uzun vadede aşırı sıcakların önüne geçmek için şehir ve kasabalara ağaç dikilmesine yardımcı olmak için 1 milyar doları aşkın hibe vereceğini duyurdu.

Biden ayrıca binaların güçlendirilmesi, soğutma merkezlerinin ve su depolama kapasitesinin artırılması için bir dizi adım atılacağını belirterek, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin (NOAA) hava tahminlerini iyileştirmek için üniversiteler ve diğer kurumlarla iş birliği geliştireceğini belirtti.

Amerikan halkını yetkililerin hava sıcaklıklarıyla ilgili uyarılarına uymaya çağıran Biden, vatandaşları evde kalmaları, sıcak çarpması belirtilerine dikkat etmeleri, klimaların açık olduğu yerlere gitmeleri ve her zaman yanlarında su bulundurmaları konusunda uyardı. onlara.

Temmuz en sıcak aydı

ABD genelinde, özellikle batı yakasında haftalardır tehlikeli sıcaklıklar yaşanıyor.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Temmuz ayının insanlık tarihinde kaydedilen en sıcak ay olduğunu belirtti. “İklim değişikliği şimdi burada ve korkutucu. Bu daha başlangıç. Küresel ısınma dönemi bitti, küresel kaynama dönemi geldi”uyarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu