Ekonomi

Borsa İstanbul’daki 7 hisse haftanın son iş gününe temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 7 hisse için önlem alındığı bildirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. ARZUM’UM, İHEVAVe OBAZHisse senetlerine bugün seans başından 08/12/2023 seans sonuna kadar açığa satış veya kredili işlemlere bahis yapılamaz.

ENSRI, İHYAY, PSDTCVe NESLİ TÜKENMEHisseleri 10/11/2023 (seans başı) ile 08/12/2023 (seans sonu) tarihleri ​​arasında emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili hisseler üzerinde hâlihazırda uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirleri süresince devam edecek.

Bugün de IHLGM, AKILLI, DMRGD, BTCIM, EMNIS, TETMT, HATSN, ARDYZ, FONET, SKBNK, İHAASVe BRISA Hisselerine yönelik uygulanan tedbirler için bugün son gün olacak. Bu hisseler yeni haftaya tedbirleri kaldırılmış olarak başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu