Haber

Emlak, Çevre Temizlik ve Reklam Vergileri ilk taksit ödeme süresi mesai bitiminden sonra 31 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor.

Selçuklu Belediyesi, 2023 yılı Emlak, Çevre ve Reklam Vergisi ödemelerinin 31 Mayıs Çarşamba günü sona ereceğini duyurdu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada;

Emlak, Çevre ve Reklam Reklam Vergilerinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödendiği, vergi borcu olan mükelleflerin emlak, çevre temizlik ve reklam reklam vergilerinin ilk taksitlerini sonuna kadar ödemeleri gerektiği belirtildi. TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ve Selçuklu ile 31 Mayıs Çarşamba günü iş gününün mesai saati. Belediye hizmet binasındaki veznelere nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilecekleri belirtildi. Açıklamada, mükelleflerin online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numaralarını ekleyerek Türkiye genelindeki PTT şubelerinden ödeme yapabilecekleri, ayrıca www.selcuklu.bel adresinden vergilerini internet üzerinden ödeyebilecekleri hatırlatıldı. .tr e-belediye uygulaması kapsamında. .

ATM ve İnternet Vergi Ödeme Kolaylığı

Vergi ödemelerinde mükelleflerin ATM ve internet bankacılığı uygulaması ile kolaylık sağladığına dikkat çekilen açıklamada; Vergi mükellefi sicil numarası ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubeleri, ATM’ler ve internet bankacılığı sistemi üzerinden vergi ödenebileceği belirtildi.

Kredi kartları ile yapılan işlemlerde mükellefler, anlaşmalı bankalardan Ziraat Combo kredi kartlarına 6 taksit, diğer kredi kartlarına ise vade farkı olmaksızın tek seferde ödeme imkanından yararlanabilecek.

Açıklamada, vatandaşların sunulan hizmetlerle ödemelerini vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri belirtilirken, mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için vergilerini belirtilen süre içerisinde ödemelerinin menfaatine olacağı belirtildi. Süresinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı Kanuna göre gecikme zammı uygulanacaktır.

Ayrıca 7440 sayılı Kanun kapsamında vergi borcu yapılandırma süreçleri Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-odunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu