Haber

Kılıçdaroğlu danışman krizine ilişkin sessizliğini bozdu: Mesajlarını bilseydim elbette atmazdım

CHP Genel Başkanı 28 Mayıs seçimlerine iki gün kala Kemal Kılıçdaroğlu Danışman olarak atanan Perinaz Mahpeyker Yaman. İlk kez konuşuyorum Kemal Kılıçdaroğlu Bir arkadaşının Yaman’ı tavsiye ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “O günlerde araştırma yapmaya vaktim yoktu. Bu mesajları bilseydim elbette göndermezdim.”

YAYINLARIN HEDEFİ KILIÇDAROĞLU VE ATATÜRK’Ü ORTAYA ÇIKTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Krize, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimine iki gün kala Türkiye’nin danışman olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman neden oldu. Geçmişte AK Parti’de siyaset yapan Yaman’ın hem Kemal Kılıçdaroğlu’na hem de Atatürk’e yönelik ağır sözler kullandığı ortaya çıktı. Seçim sonrasında diğer danışmanlar gibi görevine son verilen Yaman’ın da Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği görüldü.

KILIÇDAROĞLU: BU KAĞITLARI BİLİYORSAM elbette almazdım”

Yaman özür dilerken Kemal Kılıçdaroğlu olayla ilgili sessizliğini bozdu. Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, bir arkadaşının Yaman’ı tavsiye ettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “O günlerin şartlarında araştırma yapmaya vaktim yoktu. Bilsem bu açıklamaları elbette atmazdım. Bir arkadaşım tavsiye etti. ‘O’da çalışıyordu’ dediler. AK Parti Kadın Kolları, hayatın gerçeklerini gördü, CHP’ye geçip CHP’de çalışmak istiyor.’ Batman’da temeli olan bir kişinin bu ile katkı sağlaması önerildi, bir gün bir ilde, ertesi gün başka bir ilde çalışıyordum. oy Önce onlar gidip orada çalışsınlar. Birçoğu bu amaçla alındı. Seçimden sonra tüm görevleri bitti. Kamu sektöründeki danışmanlarımız hariç.

“NEZMET SINIRLARINI AŞMAYIN”

Şimdi çok ağır, ölçüsüz eleştiriler yapıyorlar. Eleştirileri elbette memnuniyetle karşılarım. Ancak nezaket sınırları aşmamalıdır. Eğer seçimleri kazansaydık muhtemelen siyasetimizi sahaya koyamazlardı.”

YAMAN: YAZMADIM

Yaman, özür açıklamasında şunları söyledi: “Özür dilerim. Dünden bu yana sosyal medyada hakkımda yapılan yorumları okuduktan sonra bir açıklama yapmam gerektiğine inanıyorum. Öncelikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aşırı derecede özür diliyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yersiz suçlamalarda bulunuldu. Ben tüm içtenliğimle ve tüm samimiyetimle ve inancımla o tweetleri ben yazmadım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu