Ekonomi

Nef’ten Cumhuriyetin ikinci yüzyılına mektup

Şirketten yapılan açıklamaya göre Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanından bir gün sonra bir mektup yazdı.

Mektupta Atatürk, “Vazgeçmemek, gelişmek, ilerlemek, milli egemenliğe dayalı, medeni ve özgür bir toplum yaratmak ve bu büyük ideali tam anlamıyla gerçekleştirmek zorundayız. Bu ideali koruyarak bu ana geldik. Artık bundan sonra da bu büyük ideale ulaşmak zorundayız. Daha hızlı yürümek zorundayız. Bu büyük görevin ağırlığını ve onurunu taşımalıyız.” Sizlerle paylaşmak istedim.” ifadelerine yer verdi:

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceğe yolculuğunda “büyük görev”in sorumluluğu ve onuruyla hareket eden Nef, Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk gününde mektuptan esinlenerek anlamlı bir mektup yayınladı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılmıştır.

Nef’in mektubunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Ekim 1923 tarihli mektubunu tek bir kişi için değil, bir millet için yazdığı vurgulanırken, şirketin Cumhuriyet’e olan bağlılığını mektupta şu cümlelerle aktardığı vurgulandı:

“Ve bugün, 30 Ekim 1923, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk gününde buradayız. Bu emanet hepimizindir. Millet olarak onu umutla, kararlılıkla korumak, sahip çıkmak zorundayız. zerresinden bile vazgeçmeden daha da ileri gidiyoruz. Aldığımız güvenle geleceğe borcumuz var.”

refahiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu