Haber

New York Belediye Başkanı mülteci istemeyen 30 ilçeye dava açtı

ABD’nin New York Belediye Başkanı Eric Adams, onbinlerce “düzensiz göçmen”den bazılarını kentte barındırmak istemeyen 30 ilçe yönetimine dava açtı.

Adams, davanın “yabancı düşmanı bağnazlığa” son vermeyi amaçladığını ve “devletimizin bu insani krizi adil ve insanca yönetmek için birlikte çalışırken tek vücut olarak hareket etmesini hedeflediğini” söyledi. sözünü kullandı.

Belediye Başkanı Adams şöyle devam etti: “Bu kriz başladığından beri, New York şehri mültecilere barınak, yiyecek, giyecek ve diğer hizmetleri sağlamak için neredeyse tek başına mücadele etti. Ancak eyaletteki her bölge üzerine düşeni yapmak zorunda.”

Adams, New York’taki en az 30 bölge yönetiminin “kamu güvenliğini tehlikeye atmamak için” mültecileri kendi bölgelerindeki otellerde ağırlamak istememesi üzerine bu davayı açtı.

Dava, ilçelerin kararının New York City’nin eyalet çapında bir acil durum ve insani krizle uğraşmasını engellemeye yönelik “yasadışı bir girişim” olduğunu söyledi.

Dosyada, kent merkezinde halen 47 bin 200 civarında “düzensiz göçmen” olduğu ve “zaten büyük çaplı bir insani kriz ve acil durumun devam ettiği” vurgulandı. (HABER MERKEZİ)

haber-gevas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu